Internetový blog Stmivani.info komentuje dění na internetu - a to nejen aktuální, ale nově i bývalé události či starší témata, jenž by měla zůstat v pamětích. Najdete u nás mnoho zajímavých článků, doporučení na návštěvu zajímavých webů, tipy a rady pro ušetření peněz, IT a ani filmy, hry či knihy nezůstanou vyjímkou.

Hlavní postavou románu je na začátku sedmnáctiletá Isabella Swanová, která se stěhuje do malého městečka ke svému otci. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Bellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci však balancují na ostří nože – mezi touhou a hrozným nebezpečím. Autorka zde kombinuje milostný příběh s fantastickými prvky a neuvěřitelnými zápletkami.

Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama.

Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci však balancují na ostří nože – mezi touhou a hrozným nebezpečím. Stmívání je první díl celosvětově úspěšné romaticko-hororové ságy, která se v letošním roce dočká takéfilmového zpracování. Kromě prvního dílu vyšel také druhý díl (Nový Měsíc) a třetí díl (Zatmění). Letos před Vánoci by měl vyjít čtvrtý díl nazvaný Rozbřesk.

Aktuální cena Stmívání – 1. díl v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Základní informace o knize:

  • Autor: Meyerová Stephenie
  • EAN: 9788025208984
  • ISBN: 978-80-252-0898-4
  • Nakladatel: Egmont
  • Rok vydání: 2008
  • Vazba: Paperback
  • Rozměry: 140 x 210 mm
  • Počet stran: 407
  • Váha: 442 g

Krátká ukázka:

Ve třech bodech jsem si byla jistá.
Zaprvé, Edwart je upír.
Zadruhé část jeho osobnosti – a já nevěděla,
Jak silná je to část – žízní po mé krvi.
A zatřetí, jsme do něho bezvýhradně a neovladatelně
zamilovaná.

Zdroj pod CC licencí

Autor článku:

Twilight je fenomén, o kterém rád píšu. Rád taky dělám weby na různá témata. Jestli máš otázku, kontaktuj mě, rád se pobavím o čemkoliv.

Chceš být také autorem?

1 komentář