Chci zhubnout aneb jak dodržet toto novoroční předsevzetí

Téměř každý si s příchodem roku připravil seznam předsevzetí, které chce během nadcházejícího roku splnit. U mnohých (nejen) žen se na tomto seznamu vyskytlo také hubnutí, protože jen málokterá příslušnice něžného pohlaví je spokojena s tím, co jí ukazuje její váha. Během roku ale mnozí ztrácí motivaci a chuť k cvičení, a tak toto předsevzetí skončí (už poněkolikáté) až do dalšího roku v šuplíku. Jakými prostředky tedy dosáhnout ideální postavy?

hubnutí aneb jak zatočit s tuky

Strava je základ
Pokud se snažíte zhubnout, vězte, že kýženého výsledku nedosáhnete jen cvičením, ale musíte také upravit stravu. To neznamená, že budete držet drastické diety a trpět hlady, ale se naopak naučíte jíst tolik, kolik Vaše tělo potřebuje, přidáte do jídelníčku zdravé potraviny a uberete ty nezdravé. Ne každý z nás je ale schopný si sestavit jídelníček, který bude obsahovat všechny látky, které tělo potřebuje. Proto je vhodné využít služeb výživového poradce, který Vám na míru sestaví jídelníček, poradí, co jíst a co naopak vynechat – a to přesně podle kritérií, jako jsou typ vykonávané práce, četnost cvičení, výšky či váhy, popřípadě pomohou s jídelníčkem, pokud vyznáváte vegetariánství, vitariánství či dnes tolik trendy veganství.

Přípravky na hubnutí – ano nebo ne?
Mnoho žen, ale i mužů jistě zaujme to, že mohou brát pilulky na hubnutí, díky kterým zázračně zhubnou desítky kilogramů. Takových přípravků jsou desítky, ne-li stovky, a to za nemalé finanční obnosy. Vyplatí se je ale doopravdy koupit a užívat? Pojďme se společně podívat na některé nejznámější přípravky.
Ověřeným pomocníkem v boji proti tukům je teplo. Vyzkoušet rozhodně tedy můžete léky s názvem obsahujícím „termo“, „chilliburner“ atp. Známým lékem podporujícím hubnutí je také Chitosan, který má velmi dobré uživatelské recenze, není ale vhodný pro děti a těhotné. Za zmínku určitě stojí také Rivierin, který omezuje chuť k jídlu díky vysokému obsahu vlákniny. Existují dokonce i různé dietní nápoje, detoxikační čaje a další přípravky, které podporují spalování tuků při fyzické zátěži. Faktem ale je, že samotný prášek za Vás samozřejmě nezhubne, zázračný rozpouštěč tuků neexistuje. Pokud tedy chcete zhubnout, můžete svou snahu, pohyb a zdravé stravování podpořit prášky na hubnutí, ale sama pilulka za Vás tuky nespálí.

Jak se zbavit tuku na břiše?
Nejčastěji nás trápí tukový polštář na břiše, kterého se chceme zbavit. A tak děláme sed-lehy, sklapovačky a všemožné zaručené triky a cviky. Tuky z břicha ale i přes veškerou snahu ne a ne zmizet. Jak tedy na ně?

Fitness trenéři se shodují s vědci v tom, že tělo potřebuje ke spalování tuků jak aerobní, tak anaerobní cviky. To znamená, že úspěch nespočívá v opakování pouze jednoho cviku, ale je důležité zapojit více svalů, než jen jednu část břicha. Cviky je vhodné střídat a zvyšovat obtížnost, aby si svaly nezvykly – tím pádem by totiž cvik přestal být účinný. A ke klasickému silovému cvičení je vhodné přidat také kardio – například běh, skákání přes švihadlo nebo svižnější procházku.

Před 722 dny