Chytré hodinky

Téměř každý z nás někdy v životě nosil na svém zápěstí hodinky. Ať už byly digitální, analogové nebo jakékoliv jiné, tak byly určeny k zobrazování času. V dnešní době jsme ale obklopeni moderními technologiemi a tak se není čemu divit, že se na světě objevili i hodinky chytré. Ty jsou totiž propojené s chytrým telefonem, se kterým tvoří dokonalou symbiózu pro dnešního moderního člověka, který je závislý na aktuálních informacích a svém chytrém telefonu. Tyto hodinky si svůj přívlastek chytré opravdu zaslouží. Nejsou totiž primárně určeny pro zobrazování času, i když to je také jedna z jejich hlavních vlastností, ale pro udržování uživatele těchto hodinek v obraze kdykoliv a kdekoliv.

hodinky

Mezi ty nejdůležitější funkce chytrých hodinek patří zobrazování informací z telefonu, jako jsou například příchozí hovory, SMS, emaily nebo notifikace z nejrůznějších aplikací. Takže ke zjištění toho kdo Vám právě volá, nemusíte rychle běžet pro telefon a až z displeje zjistit, že je to někdo s kým právě teď nechcete mluvit. S některými chytrými hodinkami také dokážete tento hovor přijmout nebo odmítnout odmítnout a poslat předdefinovanou zprávu.

Dnešní chytré hodinky jsou plné nejrůznějších senzorů, které neustále sledují aktivitu svého uživatele. Takže pokud jdete třeba běhat, hodinky Vám změří nejen uběhnutou vzdálenost (GPS signál je z mobilního telefonu) ale také Vám řeknou kolik kroků jste uběhli nebo kolik kalorií jste spálili. Poslední modely chytrých hodinek, jako například Samsung Gear Live, mají také integrovaný senzor srdečního tepu, který dokáže zobrazit přesné informace o srdeční činnosti. I když spíte, hodinky zjišťují kvalitu Vašeho spánku.

Trh chytrých hodinek je velmi mladý ale i tak už vzbuzuje velký zájem uživatelů a hlavně společností, které vyvíjí nebo již inovují své chytré hodinky. Vše masově odstartovala společnost Pebble, která na crowdfundingovém serveru Kickstarte dokázala získat od přispěvatelů rekordních 10 miliónů amerických dolarů na své chytré hodinky s e-ink displejem. Ty se na trh dostaly v červenci roku 2013. Představa vlastních chytrých hodinek se zalíbila také korejské společnosti Samsung a tak se na trh dostaly hodinky Samsung Galaxy Gear, kterých se v roce 2013 prodalo zdaleka nejvíce ze všech chytrých hodinek. Samsung nelenil a letos představil zlepšenou verzi Samsung Gear 2, Gear 2 Neo a náramek zaměřený primárně na sledování sportovních aktivit Gear Fit. Nedávno se ale společnosti Samsung objevil velmi silný konkurent. A to když na konferenci Google I/O byly představeny hodinky LG G Watch a Motorola Moto 360, které využívají zcela nový operační systém pro chytré hodinky – Android Wear. Tento systém se rozhodl vyzkoušet i Samsung, který na všech svých modelech používá vlastní operační systém Tizen, a tak na trh vypustil svůj poslední model Samsung Gear Live. Velmi se očekává příchod chytrých hodinek iWatch od společnosti Apple.

Do dnešního dne téměř každá společnost zabývající se výrobou mobilních technologií oznámila své plány na chytré hodinky. Asus, HTC, Xiaomi, Huawei, Lenovo atd. chtějí naskočit do vlaku, který veze obrovské množství peněz. Budoucnost tak bude jistě velmi plodná na nejrůznější chytré hodinky, které nabídnou nespočet funkcí a možností jak usnadnit a zpříjemnit svému uživateli život. A jak to chce se všemi moderními zařízením trpělivost, tak tou se musíme obrnit i v případě chytrých hodinek. Jejich čas přichází.

Před 1610 dny