Jak je důležité míti hlodavce aneb Pořiďte si domů morčátko!

Všichni to určitě znáte, jednou přijdou vaše děti ze školy domů a pronesou proslulou (a často obávanou) větu – „Mamííí, tatííí, já bych chtěl/a zvířátko….“ A nebo nemáte děti, ale přijdeme si příliš osamělí – a co takhle si koupit zvíře, které s námi bude sdílet naše osamělé chvilky? Ale jak se vypořádat s „vůní“ zvířátek, jak se o ně starat a co vlastně takový malý, neškodný hlodavec spořádá? Pokud jste si právě pořídili morče, králíka nebo křečka, mějte na paměti pár věcí.

1. Domečku, domečku, kdo v tobě přebývá?
Morče, ale i osmák nebo činčila potřebuje mít místo, kde bude celý den. Vhodné je koupit větší klec, určenou přímo pro hlodavce, kde bude zvířátko trávit čas, během kterého se s ním nebudete mazlit. Pelíšek se musí něčím vyplnit – hoblinkami, senem nebo i granulemi. Vhodné je přidat i nějaký ten domeček nebo běhací kolečko (zejména pro křečky).

2. Copak budeme dnes papat?
Pokud se vydáte do obchodu s chovatelskými potřebami, jistě vám pracovníci rádi poradí, které jídlo je pro vaše mazlíčky vhodné. Nic nezkazíte mrkví, jablkem nebo zelím (říká se, že dospělé morče by mělo sníst až 250 g zeleniny denně) a tvrdým chlebem, o který si morčátko brousí zoubky. My však doporučujeme výborné krmivo Rosenlöcher, které je jedno z nejkvalitnějších na našem trhu.

3. Čistota – půl hlodavčího zdraví
Je normální, že váš hlodavec bude v zimě trochu línat. Je tedy potřeba, abyste, zejména dlouhosrsté, mazlíčky pořádně vyčesávali. Nezapomínejte také na zastřihávání drápků – a pozor na blechy!

4. I morče chce kamaráda
Každé zvíře potřebuje, aby mu jeho majitel ukázal, že ho má rád – nebojte se svého křečka, činčilu, osmáka nebo morčátko často hladit a mazlit se s nimi. O morčatech je všeobecně známo, že jsou to společenská zvířátka – a tak mu neuškodí mít dalšího kamaráda – buď další morče, nebo i králíka.

Před 1382 dny