Zahradní domky – Nejčastější chyby při jejich výběru!

Plánujete nákup zahradní domku? Poradíme vám, na co si dát pozor!

Při nákupu zahradního domku je důležité věnovat pozornost hned několika věcem! Mnoho lidí si totiž představuje, že zahradní domek je v podstatě takový více uzavřený zahradní altán, ale v tom se mohou mýlit. Trh nabízí domky určené k různým typům využití.

Zjistěte, v čem se nejvíce při nákupu multifunkčních dřevěných chatek chybuje!

1. Využití zahradního domku

Zahradní domek lze v dnešní době využít k mnoha věcem. Může to být váš koutek, kde si budete úžívat odpočinku po práci nebo to může být domek určený k uložení zahradní techniky a nářadí a také se může jednat o spojení obojího.

To, k čemu bude domek sloužit, ukazuje už samotný vzhled. Pokud má například zahradní domek zastřešenou terasu, pak je určený k relaxaci a odpočinku, v případě domku s malým oknem a prostornými dveřmi, je jisté, že domek bude sloužit především jako úložný prostor.

Před nákupem si tedy ujasněte své priority, k čemu domek potřebujete, a jak ho budete využívat. Po nákupu už jen velice těžko budete měnit vlastnosti domku k jinému účelu.

2. Velikost zahradního domku

Další důležitý bod je velikost zahradního domku. I když se jistě budete řídit především cenou, uvědomte si, že dřevěný domek nebude nafukovací a může se tak stát, že ne vše se vám do něj vejde. Předejděte tedy zklamání a pořiďte si tak veliký domek, jaký skutečně potřebujete a využijete.

3. Materiál, z kterého je domek postaven.

I výběr materiálu je klíčový k celkové spokojenosti. V dnešní době se zahradní domky vyrábí z různých materiálů a každý z nich má své pro. Mezi nejoblíbenější však patří dřevo, které se vizuálně na téměř každou zahradu hodí a mimo to, je dřevo často volené právě pro svou výhodnou cenu a poměrně dlouhou životnost.

Jaký zahradní domek vyberete vy?

Před 1608 dny